KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908067
nr 1490 8067
Torbjörn Zetterholm
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, "Blå dörr, Öland". Signerad, daterad 1949. Olja på duk, 64x53 cm, yttermått inklusive ram: 82x71 cm
Torbjörn Zetterholm, svensk målare född 1921.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:55:44
700 kr
800 kr
Torbjörn Zetterholm
Läs mer om Torbjörn Zetterholm